Kilka trików, które szybko rozwiną Twój fanpage.

prowadzenie fanpage, marketing spolecznosciowy, facebook

Chcesz zacząć promować swoją firmę za pomocą fanpage'a na Facebooku? Może już go prowadzisz, ale brakuje Ci pomysłów. Dobrze przemyślane działania mogą sprawić, że Twój fanpage będzie jeszcze lepszy! Od razu nasuwa się pytanie: Jak go uatrakcyjnić? Poznaj kilka sposobów na to, by sprawić, by Twój fanpage był ciekawszy i przyciągał uwagę większej liczby odbiorców.


Regularność i spójność

Jeśli chcemy zdobyć stałych odbiorców naszego fanpage'a bardzo ważna jest regularność publikacji na naszej stronie. Wpisy powinny być też spójne do tematyki, którą prowadzimy na fanpag'u. Jeżeli naszym tematem jest prowadzenie własnego biznesu, wszystkie posty (zdjęcia, infografiki czy filmiki) które wrzucamy powinny być jak najbardziej z tym związane. Kiedy dodatkowo prowadzimy bloga, nasz fanpage powinien być jego przedłużeniem. Inaczej mówiąc- spójnie współgrać z blogiem Internetowym, którego prowadzimy.


Zdjęcia/infografika

Publikowanie większej ilości pionowych zdjęć bądź infografiki może znacznie podnieść skuteczność naszej reklamy na Facebooku. Taka opcja sprawdza się w przypadku, gdy chcemy kierować potencjalnych odbiorców na nasz fanpage i ich zatrzymać tylko na Facebooku.

Natomiast gdy chcemy przekierować naszych odbiorów do innej strony internetowej, lepiej sprawdzi się mniejsze zdjęcie panoramiczne, które po kliknięciu kieruje nas do strony zewnętrznej. Jeżeli nie posiadamy własnych fotografii możemy skorzystać z baz zdjęć. Mają one szeroką gamę obrazów, których możemy legalnie używać na swoim fanpage. Do tworzenia infografiki najlepiej nada się program Canva. Pomaga on w tworzeniu nie tylko okładek albumów, prezentacji czy nagłówków, ale także loga, broszury i wiele innych.


Gify

Kolejną skuteczną opcją na uatrakcyjnienie naszego fanpage'a są gify. Ich zaletą jest brak ograniczenia co do formatu. Poprzez swoją dynamikę skupiają większą uwagę odbiorcy. Mamy nie tylko obraz, ale także pojawia się ruch. Do tworzenia gifów możemy używać różnych programów np. Cliplets for Windows. Istnieje też wiele aplikacji na telefon, które pomogą nam stworzyć dobre gify. Jedną z nich jest Motiongraph.


Video/pokaz slajdów

Dla urozmaicenia na naszym Facebooku powinno pojawiać się także video lub pokazy slajdów. Najlepsze będą własne materiały, które możemy łatwo wykonać za pomocą aplikacji takich jak Quik- Free video editor lub strony Wevideo. Kiedy wstawiamy film w którym dana osoba mówi, warto dodać do niego napisy. Należy też pamiętać, aby  filmik zaczynać od konkretów. Ma to na celu zainteresować odbiorcę od pierwszej chwili naszego video tak, by dotrwał do końca. Poprzez materiał video możemy także kierować odbiorców do zewnętrznej strony internetowej.

Kilka trików na skuteczny fanpage