Promocja fanpage na Facebooku – krok po kroku

prowadzenie fanpage, marketing spolecznosciowy, facebook

Jednym z ważniejszych elementów, o które warto zadbać prowadząc fanpage firmy, produktu czy usługi, jest skuteczna reklama.

Przedstawimy Wam teraz krok po kroku, jak zabrać się do stworzenia dobrej reklamy fanpage na Facebooku, która przyniesie pożądane efekty.

1. Określ odpowiednią grupę docelową, do której skierujesz swoje działania. Nie działaj zbyt obszernie (nie ustawiaj przedziału wiekowego na poziomie 14-90 lat, bo w rezultacie nie dotrzesz do nikogo). Sprecyzuj swoich odbiorców możliwie najbardziej szczegółowo.

2. Ustal czas wyświetlania reklamy. Zastanów się, czy chcesz, aby reklama działała jednodniowo czy przez dłuższy okres.

3. Zastanów się nad budżetem. W zależności od czasu wyświetlania na jaki się zdecydujesz, musisz umiejętnie rozporządzić budżetem reklamowym. Możesz wybrać, czy płatność odbędzie się jednorazowo w ramach ograniczonego budżetu, czy pieniądze będą pobierane za każde kliknięcie w Twoją reklamę.

4. Wypełnij pole tekstowe Twojej reklamy, zamieszczając w nim najważniejsze informacje o swojej stronie.

5. Wybierz powiązane z Twoją tematyką grupy zainteresowań.

6. Dobierz pasującą i intrygującą grafikę. Bardzo ważna jest część graficzna Twojej reklamy – to ona przyciąga wzrok i zadecyduje o tym, czy ktoś zainteresuje się ofertą.

7. Monitoruj wyniki i statystyki emisji reklam. To niezwykle ważne, aby być na bieżąco ze wszystkimi informacjami docierającymi do Ciebie. Dzięki temu dowiesz się między innymi, czy dobrze dobrałeś grupę docelową i grupę zainteresowań, do których kierujesz swój przekaz.

Niezależnie od tego, czy jesteś starym wyjadaczem social media, czy dopiero początkującym marketingowcem internetowym, trzymając się tych kilku podstawowych zasad, na pewno zaczniesz odnosić sukcesy na Facebooku. Media społecznościowe są niezwykle dynamiczne i warto być zawsze na bieżąco ze wszystkimi nowinkami i technikami promocji.

Schemat promocji fanpage na Facebooku