Aplikacje, które pomogą stworzyć Ci najlepsze materiały na fanpage!

prowadzenie fanpage, marketing spolecznosciowy, facebook


Każdy kto prowadzi fanpage wie ile pracy trzeba włożyć, aby stworzyć świetny post, który trafi do jak największej liczby odbiorców. Obecnie każdy marketingowiec musi być równocześnie projektantem, fotografem, copywriterem, lub operatorem video . Na szczęście istnieje szereg narzędzi, które mogą usprawnić wszystkim, ich pracę. Małe firmy ze względu na swój budżet poszukują skutecznych i bardziej opłacalnych sposobów tworzenia materiałów social media. Dlatego z pomocą przychodzą nam aplikacje na telefon, które mogą pomóc nam stworzyć w szybki i łatwy sposób materiały na naszego fanpage'a. Przedstawimy Ci kilka z nich.

VSCO

(Dawniej VSCO Cam) to aplikacja, która pozwala na rejestrowanie, edytowanie i udostępnianie zdjęć. Zawiera wiele wysokiej jakości filtrów, które pomogą każdemu uzyskać pożądany efekt. Aplikacja oferuje także wiele bezpłatnych narzędzi do edycji zdjęć takich jak nasycenie, ostrość, odcień, blaknięcie czy przejrzystość. Wszystko możemy dostosować do naszych preferencji. Aplikacja działa w systemie iOS oraz Android i jest bezpłatna.

Boomerang

Dobrze znany nam Instagram wprowadził dodatkową funkcję jaką jest aplikacja Boomerang. Jej fenomen polega na tworzeniu obrazu podobnego do Gif'u. Co wyróżnia tę aplikację? Różnica jest znikoma, a jednak mocno zauważalna. Gif zapętla film podczas gdy Boomerang przedstawia wideo do przodu, a następnie do tyłu- dodatkowo je zapętlając. Tak jak poprzednia aplikacja działa na iOS i Android.

Apple Clips

Klipy to nowa aplikacja do tworzenia i udostępniania filmów wideo z dodatkiem tekstu, efektu czy grafiki. Posiada też wiele innych funkcji, które pozwalają na edycję filmu. Aplikacja umożliwia użytkownikom łatwe łączenie filmów, zdjęć oraz dźwięku. Taki materiał jest gotowy do udostępnienia na Facebooku, Instagramie lub innym dowolnym miejscu. Klipy to aplikacja bezpłatna działająca w systemie iOS.

Adobe Spark

Aplikacja pomaga każdemu stworzyć interesujące filmy wideo w bardzo krótkim czasie. Wystarczy nam zaledwie kilka minut. Aplikacja pozwala wybrać ścieżkę dźwiękową po to by automatycznie stworzyć interesujące wideo. Jest bardzo prosta w obsłudze. Łatwo dodać i przyciąć klipy wideo tak, aby nasz film był idealny i wyróżniał się pośród wielu postów na Facebooku. Adobe Spark umożliwia też tworzenie wspaniałych grafik bezpośrednio z telefonu przy użyciu profesjonalnie zaprojektowanych szablonów- które możemy w łatwy sposób dostosować do naszego materiału. Aplikację możemy bezpłatnie pobrać na iOS lub w wersji beta na Androida.

Layout.

Kolejna aplikacja związana z Instagramem, która umożliwia łatwe wykonanie kolażu zdjęć. Wystarczy przesłać wybrane przez nas obrazy, przeciągnąć i upuścić w odpowiednim miejscu- po czym automatycznie zostaną połączone w jeden obraz. Dodatkową opcją jest możliwość dostosowania rozmiaru wybranych zdjęć. Możemy powiększać lub zmniejszać każde z nich. Aplikacja działa tylko na Androidzie oraz iOS.