AMP- szybsza i łatwiejsza sieć.

prowadzenie fanpage, marketing spolecznosciowy, facebook

Świat nowych technologii oferuje nam coraz więcej możliwości, które mają pomóc ulepszyć działania oraz pracę w Internecie. Dla wielu użytkowników, właścicieli firm jak i  twórców reklamy niezwykle ciekawym narzędziem może okazać się AMP Project czyli Accelerated Mobile Pages.

Wyjaśnijmy najpierw, czym tak naprawdę jest Projekt AMP. To nic innego jak działania open-source mające na celu tworzenie stron internetowych oraz reklam. Mają być nie tylko zjawiskowe ale także szybkie i bardzo wydajne. Pojęcie open-source daje możliwość swobodnego dostępu do oprogramowania dla wszystkich jego użytkowników. Oznacza to, że każdy z nich posiada pełne prawo do legalnego i darmowego uruchamiania, rozpowszechniania, kopiowania ale też modyfikowania istniejących produktów. AMP nie tylko pozwala na pełną kontrolę nad stroną internetową. Ma również przyspieszać jej ładowanie, co znacznie ułatwia poruszanie się użytkownika w Internecie. System projektu accelerated mobile pages opiera się na zestawach umiejętności tworzenia stron które już istnieją, a mimo to jest ciągle aktualizowany i doskonalony. AMP jest obsługiwany przez wiele platform internetowych i jest zgodny z różnymi przeglądarkami.

            Strony AMP zbudowane są z trzech komponentów- HTML, JS i pamięci podręcznej. Ma to zapewnić większą wydajność, szybkie renderowanie oraz łatwe dostarczanie treści. Jak możemy zauważyć projekt skupia się najbardziej na przyspieszeniu pracy na stronach internetowych. Jego twórcy tworzą coraz nowsze udogodnienia, by spełnić wymogi wszystkich użytkowników. AMP pozwala zaoszczędzić znaczną część naszego czasu. Dzięki niemu wszystkie witryny internetowe na urządzeniach mobilnych ładują się niemal natychmiast.

Na poziomie projektowania, kod AMP usunął adware i JavaScript które nie ładowały się płynnie na urządzeniach mobilnych. Jego prosta struktura sprawia, że strony internetowe ładują się nawet cztery razy szybciej niż te tradycyjne- przy tym zużywają ośmiokrotnie mniejszą ilość danych. Projekt AMP udostępnia także opcję personalizacji obrazu oraz zmniejszenia rozmiaru dokumentów. Wszystkie wyżej wymienione czynniki mają duże znaczenie dla SEO.

            Zatem podsumujmy, jakie są zalety wyżej opisanego projektu. Po pierwsze Google zapewnia wydawcom reklamy łatwy sposób rozpowszechniania treści w otwartej sieci bez przechodzenia przez aplikację. Google również oferuje mniej projektów ale za to większą szybkość, co przekłada się na więcej odsłon. Ma wpływ na kliknięcia, wyświetlenia i wrażenia użytkownika, co z kolei wpływa na SEO. Na zakończenie ważna kwestia- wszystkie reklamy muszą korzystać z HTTPS. Projekt oferuje bezpieczeństwo, które ma znaczenie dla wszystkich użytkowników Internetu.

New technologu, Seo, Social Media